günlük ortaya çıkardı!

günlük ortaya çıkardı!

zmirin Bornova ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki A.B.B. adlı kız çocuğu, iddiaya göre, henüz 13 yaşındayken, üvey babası Engin O.'nun (40) cnsel taczine maruz kaldı.

Tacizler, yaklaşık 2 sene sürerken, pandemi döneminde A.B.B.'nin tavırlarındaki değişim, anne J.O.'nun dikkatini çekti.

Psikiyatrik muayenede A.B.B., cnsel taczi anlatırken, kendisine depresyon ve anksiyete tanısı koyuldu. Bunun yanı sıra A.B.B.'nin günlükleri de incelenince üvey baba taczi ortaya çıktı.

"TACİZ ETTİĞİNİ SÖYLEYEMİYORUM"
A.B.B.'nin, kendisini asarak intihar etmeyi bile düşündüğünü belirttiği günlükte, "Ben uyurken yanıma geliyor. Ne yaptığını sorduğumda üzerimi örtmek için geldiğini söylüyor. Annem bunları öğrense çoktan boşanmışlardı. Belki de çok uzaklara gitmeliyim ama hiçbir yerde istenmiyorum. O kadar baskı altındayım ki kendimi asmayı düşündüm. Yarın karne günü ve mutlu numarası yapmalıyım. Odama kamera koymayı bile düşündüm. Annemler odalarına kilit aldılar. Ben de almak istedim ama gerçeği asla söyleyemezdim. Canım çok sıkkın. Bana dokunduğunu, tacz ettiğini söyleyemiyorum. Yetti artık çok sıkıldım." yazdığı görüldü.

ANNE ŞİKAYETÇİ OLDU, TUTUKLANDI
Hem A.B.B.'nin ifadelerinden hem de günlüklerden cnsel taczin ortaya çıkmasının ardından anne J.O.'nun şikayeti üzerine Engin O., gözaltına alındı.

Adliyeye sevk edilen Engin O., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Engin O. hakkında, 'çocuğun cnsel istsmarı' suçlamasıyla İzmir 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

"NEFSİME HAKİM OLAMADIM"
Karar duruşmasında savunma yapan Engin O., cnsel taczi itiraf etti.

Engin O., "Uyurken üzerini örtmek için odaya girdiğimde A.B.B.'nin bacakları açıktaydı. Nefsime hakim olamadım ve bacaklarına dokundum. İrkilince odadan geri çıktım. Ondan başka bir şey yapmadım. Bu olaydan sonra A.B.B. bana önyargılı oldu." diye konuştu.

Yaşadıklarını anlatan A.B.B. ise "İlk olarak evimizin çatısında tacze uğradım. Sürekli aynı şeyleri yapıyordu. Yattığım odanın kapı kolunu sessizce indirip, içeri giriyordu. Ben bunları günlüğüme yazdım. Cnsel tacz, ben günlük tutmaya başlamadan 6 ay önce başlamıştı." dedi.

273 Tıklama


Diğer Galeriler


KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE